RSS
mała czcionka średnia czcionka duża czcionka

Z książką na walizkach po raz piąty

11.05.2017

Wydawnictwo „Literatura” po raz kolejny zorganizowało akcję propagującą czytanie wśród dzieci i młodzieży – „Z książką na walizkach”, w tym roku pod hasłem Strachy na Lachy. Akcja odbyła się w ramach V Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.

Nasza Biblioteka uczestniczy w akcji już piaty raz! Z tej okazji gościliśmy dziś (11.05) w naszych bibliotecznych progach Grażynę Bąkiewicz - autorkę książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II i III Szkół Podstawowych w Nowych Zdunach i Bąkowie. Pisarka opowiadała o swojej twórczości, zaprezentowała m.in. swoją ulubioną książkę pt. „Korniszonek”, która opisuje zabawne przygody ucznia klasy pierwszej Jacka Ogórskiego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu poprzez zadawanie autorce wielu pytań. Mieli oni również możliwość zakupienia książek autorki oraz zdobycia autografu.

Grażyna Bąkiewicz - Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum.  Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży "O melba!" uznana została Książką Roku 2002. Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Jej "Stan podgorączkowy" i "Będę u Klary" były nominowane do nagrody IBBY. "Korniszonek", powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka "Muchy w butelce" nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś. (źródło: www.wyd-literatura.com.pl)

Więcej zdjęć na naszym facebooku (TUTAJ)

Opublikował: Katarzyna Kaźmierczak
Publikacja dnia: 11.05.2017

Dokument oglądany razy: 635
« inne aktualności