Kultura blisko Ciebie

Realizujemy zadania w dziedzinie wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury, zaspokajamy potrzeby czytelnictwa; organizujemy spektakle, koncerty, wystawy, odczyty, wypożyczanie książek, imprezy rozrywkowe i turystyczne. Poprzez swoją działalność przygotowujemy do odbioru i tworzenia wartości kulturalnych.

20 000 woluminów czeka!

Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny oferuje czytelnikom zbiory liczące aż 20 000 woluminów (literatura piękna: polska i obca, literatura popularnonaukowa, bogaty księgozbiór podręczny, szeroki wybór lektur szkolnych) oraz zbiory specjalne – audiobooki. Serdecznie zachęcamy do współtworzenia czytelniczej społeczności naszej gminy.

Lubimy kooperację

Nasza działalność opiera się na ścisłej współpracy z samorządem gminy Zduny, mieszkańcami, szkołami, stowarzyszeniami, klubami i kołami zainteresowań, pasjonatami regionaliów oraz podmiotami zainteresowanymi wszelkimi przejawami aktywności kulturalnej i rekreacyjnej. Zapraszamy Cię do współpracy!

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19 i wprowadzeniem czerwonej strefy na terenie powiatu łowickiego, działalność BPiDK Gminy Zduny podlega istotnym ograniczeniom i reżimowi sanitarnemu. W chwili obecnej dostosowujemy grafik zajęć w taki sposób, aby zapewnić uczestnikom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Od dnia 19 października 2020 roku wszystkie zajęcia grupowe ZOSTAJĄ ZAWIESZONE - w poniedziałek nie odbędzie się spotkanie szachowe, w najbliższy wtorek o godz. 18.30 nie odbędzie się kurs breakdance'a, a w środę - o 16.30 spotkanie Zespołu Pieśni i Tańca Zduny; o 18.30 - Strefa Piosenki BDK. Jednocześnie otwarty pozostaje nabór na te zajęcia. Zachęcamy do zapisów mailowych i telefonicznych (kliknij w grafikę obok). Wystartujemy, gdy tylko obostrzenia zmaleją. Informujemy także, iż zajęcia indywidualne (nauka gry na instrumentach), w związku z niewielkim ryzykiem dla uczestników, pomimo żółtej lub czerwonej strefy będą odbywać się od listopada. Zachęcamy do zapisywania się na kursy! O zmieniającej się sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

   Aktualności – zapraszamy i polecamy

 Teraz na czasie