Kultura blisko Ciebie

Realizujemy zadania w dziedzinie wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury, zaspokajamy potrzeby czytelnictwa; organizujemy spektakle, koncerty, wystawy, odczyty, wypożyczanie książek, imprezy rozrywkowe i turystyczne. Poprzez swoją działalność przygotowujemy do odbioru i tworzenia wartości kulturalnych.

20 000 woluminów czeka!

Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny oferuje czytelnikom zbiory liczące aż 20 000 woluminów (literatura piękna: polska i obca, literatura popularnonaukowa, bogaty księgozbiór podręczny, szeroki wybór lektur szkolnych) oraz zbiory specjalne – audiobooki. Serdecznie zachęcamy do współtworzenia czytelniczej społeczności naszej gminy.

Lubimy kooperację

Nasza działalność opiera się na ścisłej współpracy z samorządem gminy Zduny, mieszkańcami, szkołami, stowarzyszeniami, klubami i kołami zainteresowań, pasjonatami regionaliów oraz podmiotami zainteresowanymi wszelkimi przejawami aktywności kulturalnej i rekreacyjnej. Zapraszamy Cię do współpracy!

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19 i nowym rozporządzeniem rządowym z dnia 4.11.2020 roku od dnia 7 listopada 2020 roku wszystkie zajęcia zostają zawieszone, a Dom Kultury pozostaje nieczynny. Działa Biblioteka - zapraszamy serdecznie do wypożyczania książek.  Jednocześnie informujemy, że otwarte pozostają nabory na zajęcia. Zachęcamy do zapisów mailowych, telefonicznych oraz poprzez formularze online. Wznowimy działalność, gdy tylko obostrzenia zmaleją. O zmieniającej się sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

   Aktualności – zapraszamy i polecamy

 Teraz na czasie