Drodzy mieszkańcy Gminy Zduny! Mamy przyjemność podzielić się z Wami wspaniałymi informacjami dotyczącymi ostatniej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Seniorów Gminy Zduny.

W styczniu, miesiącu, w którym szczególnie myślimy o naszych kochanych seniorach z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, pragniemy podkreślić zaangażowanie Zduńskich Seniorów w pomoc potrzebującym.

Stowarzyszenie brało udział w Zduńskim Jarmarku Świątecznym, który odbył się 10 grudnia 2023 roku. Na pięknym stoisku można było znaleźć wyjątkowe rękodzieło wykonane przez utalentowane seniorki: Panią Elżbietę Witczak i Panią Halinę Wojdę. To właśnie ich prace mogliście zakupić, a wasze datki trafiały do puszki na rzecz Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie. Serce akcji stanowiła Pani Prezes Stowarzyszenia, Krystyna Guzek.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wsparciem uczestników jarmarku, a kontynuacja miała miejsce 14 grudnia 2023 roku podczas Wigilii dla Seniorów w Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny. Seniorom udało się zebrać kwotę 993,90 zł!

Przed Świętami Bożego Narodzenia Stowarzyszenie Seniorów, w tym Zespół Wokalny „Wrzos”, odwiedziło Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie. W ramach tej serdecznej wizyty, członkowie Stowarzyszenia przekazali nie tylko zebraną kwotę, ale także mnóstwo słodyczy oraz uroczych ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie.

Seniorzy nie tylko przekazali swoją pomoc materialną, ale uczestniczyli także w jasełkach przygotowanych przez uczniów placówki. Zespół Wrzos wniósł do tego spotkania dodatkową dawkę magii, prezentując wzruszający koncert kolęd, obdarowując wszystkich obecnych niezapomnianymi chwilami. To piękne świąteczne wydarzenie pokazało, jak ważna jest wspólnota, empatia i dzielenie się radością, łącząc różne pokolenia.

Inicjatorką tej wyjątkowej akcji była Pani Krystyna Guzek, Prezes Stowarzyszenia Seniorów Gminy Zduny. Dziękujemy Jej i wszystkim seniorom za ogromne zaangażowanie oraz serce otwarte na pomoc innym.

Zduńscy Seniorzy, dzięki swojej aktywności, wielokrotnie udowadniali, że są gotowi wspierać innych swoim bezcennym doświadczeniem i życzliwością.

TEKST: facebook.com/gm.zduny

Skip to content