Wypożycz książkę

Katalog elektroniczny Biblioteki i Domu Kultury Gminy Zduny

"Zakazane książki"

Zobacz naszą wystawę online ph. „Zakazane książki”

Witaj w naszej bibliotece!

Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój
drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie (Francis Bacon)

Bogaty księgozbiór

Księgozbiór biblioteki liczy 20 000 woluminów. Największą i najpoczytniejszą grupę stanowi beletrystyka, bogata w różnorodne gatunkowo tytuły z literatury polskiej i zagranicznej. Na regałach nie brakuje również książek popularnonaukowych, m.in. z takich dziedzin jak: biografie, nauka o literaturze i języku, filozofia, religia, psychologia, pedagogika, medycyna, nauki ekonomiczne i społeczne, nauki ścisłe, etnologia z etnografią, rolnictwo, gospodarstwo domowe, geografia czy historia. Gromadzimy również zbiory o tematyce regionalnej.

Możemy się pochwalić bogatym, bo liczącym 4 500 woluminów księgozbiorem dziecięco-młodzieżowym, w którym nasi najmłodsi czytelnicy mogą znaleźć bajki, baśnie i legendy, a także opowiadania i powieści przygodowe, historyczne czy obyczajowe oraz serie z najpopularniejszymi bohaterami w rolach głównych.

 

Akcje czytelnicze i audiobooki

Na szczególną uwagę w bibliotece zasługują dwa regały ? ten z nowościami wydawniczymi regularnie uzupełnianymi i odświeżanymi oraz ten ze zbiorami specjalnymi, na którym zgromadziliśmy audiobooki i książki z serii ?Duże Litery?.
Bardzo chętnie przeprowadzamy akcje propagujące czytanie i aktywne uczestnictwo w życiu biblioteki. Mamy na swoim koncie autorskie akcje biblioteczne, takie jak ?Czytelniczek? i ?Poczytelniczek?, kierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i udział w ogólnopolskich kampaniach społecznych, takich jak ?Mała książka ? wielki człowiek? czy ?Noc bibliotek?.

Nowoczesna biblioteka

Pozycje książkowe do zbiorów pozyskujemy dzięki środkom własnym, ale również w ramach dotacji MKiDN ?Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Priorytet 1.?, a także z innych programów przeprowadzanych przez instytucje czy fundacje przekazujące książki do bibliotek. Jako jedna z nielicznych placówek w powiecie jesteśmy w stu procentach skomputeryzowani ? wszystkie nasze zbiory wprowadzone są do elektronicznego katalogu w systemie SOWA SQL. Posiadamy również elektroniczną bazę czytelników i tą też drogą obsługujemy wypożyczenia.

Skip to content