Drodzy Przyjaciele i Miłośnicy Sztuki, z wielką radością zapraszamy Was na kolejną, wyjątkową wystawę w BDK. Tym razem nosi ona tytuł „Bakcyl na Szydełkowanie” i jak nazwa wskazuje – będziecie mieli okazję podziwiać niesamowite rękodzieła wykonane techniką szydełkowania.

Na wystawie znajdziecie różnorodne prace, które z pewnością Was zachwycą, w tym piękne torby, podkładki na stół, urocze koszyczki i wiele innych. Autorką dzieł jest Pani Anita Grzegory, która o sobie i swojej pasji pisze:

Zawsze miałam w sobie artystyczną duszę. Już jako dziecko bardzo lubiłam malować, rysować, tańczyć i śpiewać. Miałam wiele pasji, ale tzn. bakcyla na szydełkowanie złapałam w marcu 2023r. Zapisałam się na bezpłatny kurs, na który namówiła mnie przyjaciółka i od tego zaczęła się moja przygoda. Byłam kompletnie zielona w temacie. Nigdy wcześniej nie miałam szydełka w ręku, a od tamtej pory nie potrafię się z nim rozstać. Szydełkowanie sprawia mi ogromną przyjemność, pozwala się wyciszyć po całym dniu. Ciągle uczę się nowych wzorów oraz tworze rzeczy, o których nigdy bym nie przypuszczała, że potrafię je zrobić sama (zaczynałam od koszyczków, poprzez podkładki pod kubki, tace, wazony, doniczki na kwiaty, torby, a już niedługo zabieram się za chusty).

Każda z tych prac to unikalne dzieło, które oddaje pasję i talent Pani Anity -prawdziwej mistrzyni szydełkowania.

Skip to content