W najbliższy wtorek, 23 stycznia, o godz. 17:30 w naszym Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy spektakl teatralny ph. “Historia pierwszego Bożego Narodzenia”. To charytatywny projekt przygotowany przez społeczność Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie na rzecz Oli, która pochodzi z naszej gminy i choruje na niezwykle rzadką chorobę.

Aleksandra Słaby od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą Hajdu-Cheneya, która m.in. powoduje destrukcję kości. Na podobne schorzenie cierpi mniej niż 100 osób na świecie, w Polsce Ola jest jedynym przypadkiem. Potrzebne są pilne operacje ratujące życie.

Na spektakl zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą wspomóc naszą mieszkankę w jej walce z chorobą. Zebrane podczas spektaklu środki finansowe zostaną przekazane na jej leczenie.

Razem możemy zdziałać wiele dobrego!

Link do zbiórki na rzecz Oli na stronie siępomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/ola-slaby

O samym spektaklu słów kilka: “Aktorzy w barwnych strojach i bajkowej scenerii zaprezentują historię pierwszego Bożego Narodzenia. To legenda o Abibie, małym ośle, który został wybrany aby wziąć udział w największej historii w dziejach ludzkości. To on towarzyszył Marii i Józefowi w drodze do Betlejem. Dzielnie stawiał czoła Brutusowi – koniowi króla Heroda. W podziękowaniu za odwagę i bezinteresowność dzielnego Abiba, Bóg dał wszystkim osłom swój znak…” – tak o jasełkach pisze na swoim fb ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

Według nas historia warta obejrzenia przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów! Zapraszamy!

PS. Na plakacie wykorzystaliśmy zdjęcia pochodzące ze zbiorów ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

Skip to content