We wtorek była informacja, dzisiaj krótka (foto)relacja! Za nami spotkanie uczniów klas IV-VI SP im. J. Korczaka w Bąkowie Górnym z autorką książek dla dzieci ? Joanną Wachowiak!

To był baaardzo fajnie spędzony czas! Pisarka rozmawiała z dziećmi o swoich książkach i ich bohaterach, m.in. o ?Projekcie Bitoven? czy ?Awarii?, która wprowadza dzieci w świat nowoczesnych technologii i przygód w skomputeryzowanym świecie, gdzie nie o wszystkim decyduje człowiek.

Na pewno pamiętacie nasz wczorajszy wpis na facebooku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, w którym piszemy, że książki rozwijają m.in. wyobraźnię czytelnika? Dziś, podczas spotkania, autorka wielokrotnie podkreślała jak ogromną rolę w życiu pełni fantazja i wyobraźnia! Mówiła również, że w treści książek, które pisze zamieszcza swoje przeżycia, obserwacje i marzenia z dzieciństwa.

Dzieci nie były dłużne tym opowieściom! Chętnie zadawały pytania dotyczące zarówno twórczości jak i życia rodzinnego autorki. Wiecie? wszystkie szczegóły są ważne, kiedy chce się poznać drugiego człowieka 😉

Tak jak się spodziewaliśmy ? wizyta autorki w szkole w Bąkowie zakończyła się kolejką po autografy! Każdy chętny otrzymał swoją osobistą dedykację! Nasza Biblioteka również!

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach IX łódzkich spotkań autorów z młodymi czytelnikami ?Z książką na walizkach?, których inicjatorem jest Wydawnictwo Literatura.

PS. Książki Joanny Wachowiak oczywiście znajdziecie na naszych bibliotecznych półkach!  

Skip to content