Drodzy! Przed nami kolejny wyjazd do teatru! Tym razem proponujemy Wam spektakl „Gdzie jest garnitur?”, który odbędzie się 11 lutego br. w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

  • Koszt 80 zł. Wyjeżdżamy ze Zdun o godz. 14:00.
  • Zapisy oraz wpłaty przyjmujemy do 26 stycznia br.
  • Możecie rezerwować miejsca na dwa sposoby: telefonicznie, pod nr tel. 46 838 74 16 lub w siedzibie BDK Zduny

Słów kilka o spektaklu:

„W czasach, kiedy moda męska sprowadza się do noszenia t-shirtów, dżinsów, tenisówek i baseballówek, trudno uwierzyć, że brak garnituru może być przyczyną tragedii małżeńskiej. A jednak takie wydarzenie miało miejsce. Wprawdzie w Londynie, ale mogło w Sieradzu czy w Pszczynie.

Bohaterem czy anty bohaterem w zależności od tego która płeć go ocenia jest Howard Sterling. Właściciel Rolls-Royce’a, złotego Rolexa i dobrej pracy, którą zawdzięcza teściowi. Z domu wyjeżdża służbowo, by noc spędzić u młodej i seksownej Penny. Rano okazuje się, że powrót do żony utrudnia mu brak ubrania, a konkretnie garnituru. Sprawa wyjaśnia się w nieoczywisty sposób. W nocy, kiedy słodko spali, odwiedził ich włamywacz. Przywłaszczył damskie precjoza i męski garnitur wraz z butami. I tu zaczyna się – chciałem napisać komedia – ale to bardziej tragikomedia z niespodziankami. Ona się cieszy, że jest on bliski zawału, bo jak tu wracać z firmowego wyjazdu w podkoszulce i majtkach? Nawet jeżeli są to bokserki od Gucciego.

Ale sytuacja! Nikomu nie życzę panowie!

Rozpoczyna się cyrk z poszukiwaniem garnituru, czy chociażby zdobyciem jakiegoś męskiego ubrania. I to na sto fajerek. Pojawi się niewierny wysoki urzędnik państwowy, dziewczyna z Danii, punk z czubem na motorze, dziwny kapitan, uczuciowy i kochający boogie woogie policjant, niby pielęgniarka, a nawet prawdziwa bomba!

Po raz pierwszy na scenie w Polsce. W reżyserii i z udziałem piszącego te słowa Stefana Friedmanna.”

tekst: teatrplock.pl

Skip to content