Gminna Rada KGW w Zdunach zaprasza na wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operetkę „Noc w Wenecji”, kompozytorem której jest Johann Strauss. Wydarzenie odbędzie się już w ten piątek tj. 19.01. dlatego zapisy i wpłaty… im wcześniej tym lepiej 🙂 a już w ogóle najlepiej to do dziś 🙂

  • Koszt 70 zł.
  • Wyjazd ze Zdun o godz. 16:30

Grzecznościowo zapisy i wpłaty przyjmujemy w Bibliotece. Wszystko później przekażemy Gminnej Radzie KGW 🙂

Słów kilka o „Nocy w Wenecji” ze strony Teatru Wielkiego w Łodzi:

„Operetka w trzech aktach. Spektakl w języku polskim z polskimi napisami.

Trudno w operetce doszukiwać się sensu, logiki czy racjonalizmu, nie o to wszak w niej chodzi. Nie inaczej jest w NOC W WENECJI; zawiłości libretta stwarzają nieprawdopodobne i zaskakujące sytuacje, a wraz z często irracjonalnymi reakcjami bohaterów przynoszą humor i zabawę. Ta klasyczna operetka wiedeńskiego kompozytora tworzy wraz z ZEMSTĄ NIETOPERZA i BARONEM CYGAŃSKIM mistrzowską triadę gatunku. Znaleźć w niej można wszystko to, co najprzyjemniejsze dla oka, ucha i ducha. Dla wiedeńskiego króla walca libretto i tym razem stało się jedynie pretekstem do stworzenia iskrzącej się dowcipem muzyki, efektownych arii i popisowych scen zbiorowych. A wszystko w niezwykłej scenerii weneckiego karnawału z jego tajemniczością, wymyślnymi maskami i kostiumami jak nie z tego świata.

Nasza najnowsza realizacja tylko podkreśla wesoły charakter dzieła, a twórcy łódzkiej inscenizacji zdają się bawić możliwościami formy, nie unikając przy tym nawiązywania do klasycznych rozwiązań w interpretacji i budowania przestrzeni scenicznej tej fantastycznej operetki.”

Skip to content