Za nami kolejne cudowne spotkanie. W piątek, 12.05., naszą Bibliotekę odwiedziła grupa ?Słoneczka? ze Szkoły Podstawowej w Nowych Zdunach. Do akcji znów wkroczyła niezawodna Pani Sylwia, która z radością oprowadziła Przedszkolaków po Bibliotece, opowiadając przy tym, jak właściwie z niej i jej zbiorów korzystać oraz o tym, kto może zostać czytelnikiem naszej Biblioteki. A jeśli już się nim jest, to warto znać nasz naj naj naj księgozbiór, czyli książki dla dzieci ? sensoryczne, dźwiękowe, pachnące, podświetlane czy z ruchomymi obrazkami. Czy wspominaliśmy Wam już kiedyś jakie świetne książki dla najmłodszych mamy na naszych półkach?

Tyle, jeśli chodzi o teorię. Dzieci poznały również praktyczny aspekt naszej pracy ? mogły zasiąść za biblioteczną ladą i samodzielnie zczytywać książki pod czytnikiem. Po ciężkiej pracy przyszła pora na coś słodkiego! Na zakończenie spotkania, ze swojej kryjówki, wyłonił się Miś Czytuś, który rozdawał cukierki.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, ale wszyscy pewnie jesteśmy zgodni, że Bibliotekę można odwiedzać zawsze. Nie musi być do tego żadnej specjalnej okazji, w końcu to moja, Twoja, NASZA BIBLIOTEKA!

Skip to content