Trwający Tydzień Bibliotek to idealny czas by przenieść się w magiczny świat książek. Wczoraj (14.05.) do tego świata wkroczyły Przedszkolaki z grupy „Sówki” z Nowych Zdun, których mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej bibliotece

Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać wszystkie zakamarki naszej placówki – od wypożyczalni po czytelnię, a także zobaczyć, jak na co dzień wygląda praca bibliotekarza. Przedszkolaki dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem naszej biblioteki oraz jak otrzymać elektroniczną kartę biblioteczną. Próbując swoich sił w roli bibliotekarzy Sówki wypożyczały książki, dowiadując się przy okazji jak o nie dbać aby służyły jak najdłużej kolejnym czytelnikom. Pani Sylwia zaprezentowała również dzieciom najciekawsze tytuły dla młodych czytelników. Specjalnie dla naszych Gości przygotowała książki, które zachwycały kolorowymi ilustracjami i ciekawymi historiami.

Na koniec wizyty, przenieśliśmy się na salę widowiskową Domu Kultury, gdzie dzieci obejrzały przedstawienie w technice kamishibai, czyli japońskiego teatru obrazkowego. „Calineczka” oczarowała wszystkich swoją historią, przekazując wartości takie jak odwaga i przyjaźń.

Serdecznie dziękujemy „Sówkom” za wizytę! Do zobaczenia przy kolejnych książkowych przygodach!

Skip to content