Ruszamy z tegoroczną edycją programu ?Mała Książka ? Wielki Człowiek?! Nasza biblioteka już po raz czwarty zakwalifikowała się do akcji, z czego bardzo się cieszymy! Wiemy, że przynosi ona również wiele radości małym czytelnikom i z powodzeniem towarzyszy im w przygodzie z czytaniem.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Wyprawki już do nas dotarły i czekają na czytelników. Do udziału w projekcie zachęcamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców! Akcja ma bowiem zachęcić nie tylko dzieci do czytania – ale również rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania wspólnie z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę ?Pierwsze czytanki dla??, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice ? przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania społeczna Mała książka – wielki człowiek realizowana jest przez Instytut Książki, a dofinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Skip to content