Sześć miesięcy temu w naszej Bibliotece wystartowała kolejna edycja akcji „Mała książka – wielki człowiek” i chociaż projekt nadal trwa to już dziś chcemy pokazać Wam wyniki jakie do tej pory osiągnęliśmy wspólnie z najmłodszymi Czytelnikami! Spójrzcie:

  • 53 nowych Czytelników w wieku przedszkolnym,
  • 323 wizyty w Bibliotece,
  • 1277 wypożyczonych książek!

I chociaż oczywiste jest, że jesteśmy bardziej miłośnikami liter niż cyfr to musimy przyznać – te liczby ROBIĄ WRAŻENIE!

Czas w jakim prezentujemy poniższe statystyki wybraliśmy również z innego powodu ? wczoraj, 2 kwietnia, na całym świecie świętowano Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. O księgozbiór dla najmłodszych dbamy najlepiej jak potrafimy! Kupujemy książki z nowymi przygodami Waszych ulubionych bohaterów, uzupełniamy kolejne części najchętniej wypożyczanych przez Was serii, pamiętamy o tym, żeby w naszym koszyku były książki i bajki o emocjach dla dzieci oraz książeczki sensoryczne stymulujące rozwój dziecka. Na naszych półkach znajdziecie książki dotykowe, z okienkami, z dźwiękami czy z elementami trójwymiarowymi. Miłość do czytania jest prezentem na całe życie, dlatego już dziś wspólnie odwiedźcie naszą Bibliotekę!

  • Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena ? duńskiego baśniopisarza.
Skip to content