Podczas IV Festynu Podłowickie Folk(l)ove przewidujemy występy artystyczne znakomitych zespołów, grup wokalnych czy kapel ludowych. Na naszej scenie zaprezentują się:

🎶 15:00 Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zduny – powstał w lipcu 2021 roku i bardzo dynamicznie rozwija się, działając przy Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny. Cały zespół liczy ponad 40 młodych artystów, którzy dzielą się swoją pasją do śpiewu i muzyki; składa się z dwóch grup wiekowych:  grupa młodsza (3-5 lat) i grupa starsza (6-12 lat). Prowadzony jest przez Panią Kingę Dzik – instruktorkę śpiewu, Panią Martynę Kuś-Rudnicką – instruktorkę tańca, choreografkę oraz Pana Szymona Mońkę – instruktora muzycznego, akompaniatora (akordeon). Zespół prezentuje się w tradycyjnych utworach/przyśpiewkach i tańcach z regionu łowickiego. Od maja  tego roku starsza grupa wiekowa występuje w kompletnych, oryginalnych łowickich strojach ludowych, zakupionych/uszytych w ramach projektu „Gmina Zduny – ludowe serce Polski”.

🎶 15:30 The Supersingers – Studio Piosenki BDK – to grupa młodych wokalistek, w składzie Julia Urbańska, Lena Łacheta, Natalia Gilewska, Antonina Witkowska, Zuzia Więcek, Julia Domińczak, Hania Wojda i Hania Kuras. Grupa pracuje przy Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny od dwóch lat, pod kierunkiem Renaty Mosiołek. Dziewczyny w swoim repertuarze mają zarówno piosenki muzyki polskiej jak i zagranicznej.

🎶 16:00 Zespół Wokalny Wrzos – działający przy Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, który w tym roku obchodził swoje 20- lecie istnienia na lokalnej scenie muzycznej. Repertuar zespołu jest różnorodny od pieśni i piosenek tradycyjnych, szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej, utworów ludowych, biesiadnych, cygańskich, ale też religijnych, patriotycznych i okolicznościowych. Zespół swoimi występami uświetnia wszystkie wydarzenia związane z działalnością Stowarzyszenia Seniorów Gminy Zduny, ale też festyny, przeglądy, biesiady i konkursy, zarówno te odbywające się na terenie gminy czy powiatu jak i poza ich granicami. Zespół prowadzi Dawid Wójcik.

🎶 16:30 Grupa Wokalna Folkowianki – działająca przy Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, powstała w 2021 roku. Tworzy ją 8 kobiet, które pomimo swojej pracy zawodowej, znajdują czas na pielęgnowanie swojej muzycznej pasji i prężnie reprezentują gminę Zduny na przeglądach muzycznych, konkursach czy biesiadach. Repertuar mają różnorodny, śpiewają folk, pieśni ludowe,  pieśni patriotyczne, kolędy a nawet disco –  polo. Występy „Folkowianek”  zawsze są pełne radości, energii i pozytywnych emocji które przekazują wszystkich słuchaczom. Grupę wokalną prowadzi Szymon Mońka.

🎶 17:00 Etno Duet Sensevieria – folkowa formacja promująca muzykę etniczną, pieśni Słowian Wschodnich, Zachodnich i Południowych. Powstała w 2022 roku. Wśród utworów jakie wykonuje są również pieśni bałkańskie, romskie, białoruskie, łemkowskie i ukraińskie…

🎶 18:00 Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Leszczynki – funkcjonuje od marca 2022 r. Młodzi tancerze, są niezwykle odważni i przebojowi, potrafią iść pod prąd uczestnicząc w zajęciach tańca ludowego. Zespół działa w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku pod okiem choreograf Jolanty Gutowskiej.

🎶 18:30 Kapela Jeremiego Kowalskiego z Łowicza gra muzykę autentyczną z regionu łowickiego. Jeremi Kowalski to harmonista, uczeń 2 ostatnich regionalnych mistrzów muzyki ludowej oraz założyciel 2 ostatnich autentycznych kapel ludowych w regionie, zdobywca nagród na ogólnopolskich przeglądach kapel w tym 2 miejsce w Kazimierzu dolnym nad Wisłą, 1 miejsce w Sieradzu oraz w Warcie.

🎶 19:00 Kapela Ludowa Dobrzeliniacy – zespół powstał w 1978 r. w ówczesnym Gminnym Ośrodka Kultury w Dobrzelinie, a później Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Żychlinie. Skład osobowy kapeli, na przestrzeni lat zmieniał się niejednokrotnie. Jednak instrumentarium i repertuar pozostawały stałe. Muzycy, choć ubrani w stroje łowickie, zamieszkują już poza granicami dawnego Księstwa Łowickiego, na pograniczu kutnowsko-łowicko-łęczyckim, do którego docierają też wpływy Kujaw. Repertuar Dobrzeliniaków cechuje przewaga melodii w metrum trójdzielnym, głównie oberków, kujonów i kujawiaków, w których wykonaniu obecne jest tempo rubato. Wiele z nich to melodie unikatowe, ściśle lokalne. Z upodobaniem kapela wykonuje również polki, marsze i repertuar późniejszy (walce, fokstroty, tanga), jednak imponującą większość stanowi repertuar łowicki.

🎶 20:00 Zespół After Party – w ciągu 8 lat wbił się w czołówkę polskiej muzyki tanecznej, w ciągu 10 lat nagrał 45 teledysków i wydał 3 płyty długogrające, a ich piosenki nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów. Mega sukcesem zespołu było zajęcie 1 miejsca na Festiwalu w Kobylnicy gdzie za piosenkę TYLKO ONA JEDYNA otrzymali statuetkę za hit lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie POLO TV , Teledysk Bujaj się na portalu YouTube obejrzało już ponad 25 mln osób , Piosenka Tylko Ona Jedyna na liczniku ma już ponad 50 mln wyświetleń i cały czas rośnie,cały kanał YouTube zespołu After Party obejrzało już ponad 0,5 miliarda osób. Zespół AFTER PARTY koncertował miedzy innym w Szkocji , Szwecji , Niemczech, Anglii, Kanadzie i USA.

🎶 21:00 Zespół Baciary – zespół powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”.
„Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.”

🎶 22:00 Koncert finałowy – Zespół Boys – zespół powstał 1991 r., na czele z Marcinem Millerem na przestrzeni lat szukając własnej ideologii muzycznej niepostrzeżenie sam stał się ikoną muzyki na stale wpisując się w panteon gwiazd polskiej sceny rozrywkowej. Wydaje się, iż ich przepisem na zawodowy sukces jest motto systematycznie powtarzane przez lidera grupy: „Gramy dla ludzi od 5. do 105. roku życia”. W sumie zespół BOYS posiada 23. nagrody wręczone za swoje osiągnięcia. Posiada 5. platynowych i 2. złote płyty. Wydał dotychczas trzydzieści jeden longplay`ów. Największym zaskoczeniem dla krytyków stał się materiał: “BOYS na Rockowo“, wydawnictwo na zlecenie niemieckiego koncernu medialnego Bauer S.A.  Znalazł również swoje miejsce w wielu programach rozrywkowych cieszących się ogromną oglądalnością: Sylwestrowa Moc Przebojów 2008. (POLSAT); Kuba Wojewódzki (TVN); Świry roku (TVP 2); Pytanie na Śniadanie (TVP 2); Dzień Dobry TVN; Dzień Kangura (POLSAT); Big Brother VIP (TV4); Kawa czy herbata (TVP1); Rozmowy w Toku (TVN); etc.

🎶 23:30 -1:00 Zabawa taneczna z Alvee Deejay

Oprócz muzyki na uczestników imprezy czekają rozmaite stoiska handlowe, promocyjne i wystawiennicze. Bogata oferta gastronomiczna – Koło Gospodyń Wiejskich Urzeczanki,  Koło Gospodyń Wiejskich Bąków Dolny, Koło Gospodyń Wiejskich Maurzyce, Koło Gospodyń Wiejskich Retro Xężanki, Koło Łowieckie nr 4 „Księżak”  w Zdunach.

Atrakcyjna strefa rekreacyjna: dmuchany plac zabaw, karuzela, malowanie buzi i warkoczyki, ścianka wspinaczkowa, przejażdżki konne, Giga szachu i warcaby, Fotolustro.

Serdecznie zapraszamy! Nie możecie przegapić tego wydarzenia!

👑 Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Marszałek Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska.

🤝 Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie

🤝 Partnerzy lokalni: Jednostki OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Zduny.

Organizatorzy: Wójt Gminy Zduny Krzysztof Skowroński oraz Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny

Skip to content