Wielkimi krokami zbliża się kolejne biblioteczne święto! Bardzo lubiana zarówno przez Czytelników jak i bibliotekarzy Noc Bibliotek! W tym roku nie spędzimy jej w murach naszej Biblioteki ale? Nigdy nie zostawiamy Czytelnika, nie rezygnujemy z Nocy Bibliotek – organizujemy ją w nowej, wirtualnej formule! 

Po 1 film ?Jakub, Mimmi i gadające psy?. Mamy dla Was link oraz hasło dostępu do domowej projekcji filmu, który będzie można obejrzeć w dniach 9-12 października. Śmiało zgłaszajcie się po kod do naszej Biblioteki.
Film opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta ? i robią z nim coś ważnego i pięknego.
Animacja nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za ?empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych?.

Po 2 gra familijna online ?Klimat na czytanie? z 30 zadaniami literackimi. Dostępna na stronie akcji w dniu 10 października pod linkiem www.nocbibliotek.ceo.org.pl Po 3 Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku akcja ?Podziel się książkami?  Na czym ona polega?
Zachęcamy Was do przynoszenia do biblioteki ciekawych, poszukiwanych przez Czytelników książek, przeczytanych przez Was nowości wydawniczych, klasyki i lektur.
Przyniesione przez Was pozycje otrzymają wyjątkowy Ex libris Nocy Bibliotek 2020. To będzie fantastyczna pamiątka dla naszej całej bibliotecznej społeczności. 

Oficjalna inauguracja akcji online z udziałem pisarzy i artystów odbędzie się 10 października o godz. 19:00 na oficjalnym profilu akcji www.fb.com/nocbibliotek

Hasło tegorocznej edycji to ?Klimat na czytanie? co oznacza, że właśnie teraz, kiedy mamy ograniczone możliwości uczestniczenia w wielu formach kultury, jest idealny klimat na czytanie oraz na bycie z książką.

Skip to content