Dzień Książki dla Dzieci już za nami, ale pozostając jeszcze przez chwilę w tym świątecznym klimacie polecamy Wam kolejne nowości książkowe dla najmłodszych Czytelników, które już wkrótce będą gotowe do wypożyczania (tylko Pani Sylwia musi je jeszcze opracować i nadać odpowiednie kody). Na nasze półki trafią tytuły Opowiem Ci mamo: „…co robią koty”, „…co robią psotne stwory”, „…co robią konie” oraz „…co robią owce”.

PS. Pani Sylwio, Miś Czytuś czeka na tytuł „Opowiem Ci, mamo, skąd się bierze miód”. Prosi, żeby wziąć to pod uwagę przy następnych zakupach.

Seria „Opowiem ci, mamo” to książki do czytania i oglądania dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (a nawet starszych!). Sztywne kartki, poręczny format, a przede wszystkim piękne i zabawne, pełne detali ilustracje to jej znak rozpoznawczy. Książki pomagają ćwiczyć umiejętność opowiadania, pobudzają zainteresowanie światem, ale przede wszystkim są fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

1️⃣ „Opowiem ci, mamo, co robią koty”
To przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz również rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów.

2️⃣ „Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory”
Na pewno dobrze znacie te stwory, choć nawet tego nie podejrzewaliście! Przedstawiamy wam Chlewusia, miłośnika skarpetek o aromacie sera, którego środowiskiem natural­nym jest bałagan, Ściemkę testującą najnowsze trendy w kłamstewkach, Pasibrzucha wcinającego jedzonko na wszystkie litery alfabetu oraz wielu innych psotników i gamoni.
„Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory” to wspaniała książka do czytania i oglą­dania. Ćwiczy u najmłodszych spostrzegawczość i umiejętność opowiadania, pobudza wyobraźnię, ale przede pozwala na twórcze spędzenie czasu i fantastyczną zabawę.

3️⃣ „Opowiem ci, mamo, co robią konie”
To wyjątkowa pozycja dla miłośniczek i miłośników tych pięknych zwierząt. Spotkacie tu konie, kucyki, koniki polskie, rzadkie zebryny oraz zebrule, a także jednorożce czy pegazy. Dowiecie się między innymi, czym różni się cwał od kłusu, w co ubiera się jeździec oraz jak konie spędzają wolny czas. Poznacie mnóstwo końskich maści: w tym myszatą i tarantowatą. Zajrzycie też do stajni.
Dzięki pełnym szczegółów ilustracjom sprawdzicie swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte detale i rozwiązując zagadki.

4️⃣ „Opowiem ci, mamo, co robią owce”
Bella, Bebolec, Beza i inne owce nigdy się nie nudzą. Pasą się na polance, urządzają imprezy urodzinowe, zbierają jabłka, odwiedzają fryzjera, a jedna z nich nawet wyrusza w podróż. Możesz im towarzyszyć w tej wspaniałej przygodzie, a nawet je przytulić, gdy będą miały na to ochotę. Przy okazji sprawdzisz swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte na ilustracjach szczegóły i rozwiązując zagadki.

ℹ️ Opisy książek: lubimyczytac.pl

Skip to content