Rok 2023 powoli dobiega końca. Zakończmy go wspólnym, dobrym uczynkiem – pomóżmy Oli, która od urodzenia walczy z ciężką chorobą Hajdu-Cheney, powodującą między innymi destrukcję kości.

Ola pochodzi z Jackowic i chociaż mieszka obecnie w Warszawie to na pewno wielu z Was pamięta ją i jej mamę z korytarzy zduńskich szkół. Wielu z nas spotykało je w kościele, w sklepach czy po prostu “na Zdunach”. Wielokrotnie już pokazaliśmy jako lokalna społeczność, że wspólnie możemy więcej. Organizujemy wiele spotkań czy imprez integrujących mieszkańców naszej okolicy. Teraz przyszła pora na to, żeby wesprzeć konkretne osoby.

Ola ma 32 lata i przeszła już kilkanaście operacji i ponad 30 złamań. Pewnego dnia doszło do złamania kręgosłupa i miednicy. W konsekwencji jej kręgosłup lędźwiowy i kość krzyżowa są dziś zagięte pod kątem 160-stopni! Ma niestabilność miednicy i stawów krzyżowo-biodrowych, uciśnięty rdzeń kręgowy i narządy wewnętrzne, do tego niedowład kończyn dolnych. Ostatnią szansą na uratowanie jej życia są nierefundowane operacje, których łączny koszt to ponad MILION ZŁOTYCH! Pierwsza z nich musi się odbyć jak najszybciej – z każdym dniem rośnie niebezpieczeństwo nieodwracalnych zmian. W każdej chwili zagięte kości mogą przebić skórę.

Udostępnijcie post z linkiem do zbiórki – niech dotrze do jak największej grupy osób; w miarę możliwości finansowych wesprzyjmy również zbiórkę na leczenie Oli.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/ola-slaby…

Link do rozmowy z Olą, którą przeprowadzili dziennikarze TVN: https://dziendobry.tvn.pl/…/zmaga-sie-z-zespolem-hajdu…

Dobro wraca ❤

Skip to content