Wójt Gminy Zduny – Krzysztof Skowroński oraz Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny mają przyjemność zaprosić na Święto Jesieni 2023! To nasza coroczna impreza, która od wielu już lat gości w kalendarzu działań BDK!

W tym roku nasze wydarzenie ma charakter patriotyczny, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowym i odbędzie się 11 listopada – w dniu Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.

Program składa się z dwóch części:

część pierwsza:

  • godz. 11:00 – Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny (kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Zdunach),
  • po Mszy – przemarsz w asyście pocztów sztandarowych pod Pomnik Poległym Gminiakom oraz złożenie kwiatów.

część druga odbędzie się w Domu Kultury, od godz. 12:45:

  • Z przyjemnością zapraszamy Państwa na wyjątkowe występy czterech zespołów działających w naszym Domu Kultury. Studio Piosenki BDK, DZPiT Zduny, Zespól Wokalny Wrzos oraz Grupa Wokalna Folkowianki zaprezentują utwory nawiązujące do polskiej historii i tradycji.
  • Z pewnością wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało jesiennych dni. To właśnie wtedy możemy cieszyć się pysznymi owocami i warzywami, które dojrzewają na polach i w sadach. A co może być lepszego niż słodki jesienny poczęstunek? Właśnie takie przysmaki, które z pewnością zadowolą wszystkich łasuchów, przygotowane zostaną specjalnie dla Was przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich.
  • 11 listopada rozstrzygnięte zostaną również dwa konkursy plastyczne: Mój Bohater Narodowy (dla uczniów Szkół Podstawowych) oraz Mój Kotylion patriotyczny (skierowany do osób dorosłych). Serdecznie zachęcamy do udziału w w/w konkursach! Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody! Regulaminy oraz Karty zgłoszeń znajdziecie na naszej stronie www.bdkzduny.pl

Zapraszamy na Święto Jesieni z nutką patriotyzmu! Do zobaczenia!

Skip to content