Rok szkolny dobiega końca, zbliżają się wakacje… Dlatego i u nas przyszła pora na małe podsumowanie. W ubiegłą środę wybraliśmy się do przedszkoli w Bąkowie Górnym, Nowych Zdunach oraz Złakowie Borowym, by wręczyć nagrody: dyplomy i książki uczestnikom tegorocznej edycji akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” oraz tym przedszkolakom, którzy wykazali się wyjątkową, aktywną postawą czytelniczą. Do szkół wybrał się z nami również Miś Czytuś, który rozdawał dzieciom kolorowe zakładki do książek oraz częstował wszystkich cukierkami.

Przy okazji, chociaż trochę (miłym) przypadkiem, spotkaliśmy się z dziećmi z Gminnego Żłobka w Nowych Zdunach. To była super okazja do zapoznania się ze sobą oraz zaproszenia najmłodszych do Biblioteki, gdzie mogą rozpocząć jedną z najciekawszych przygód życia – wkroczenie w niesamowity świat książek.

Jesteśmy dumni, że mamy tak aktywnych, młodych Czytelników! Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy Rodzicom, za to, że przyprowadzają swoje pociechy do naszej biblioteki i od ich najmłodszych lat dbają o to, aby książki były obecne w ich życiu! Pamiętajmy, literatura dziecięca jest wspaniałym przewodnikiem pomagającym młodemu Czytelnikowi odkryć otaczający go świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych działań.

Zapraszamy do Biblioteki, również w wakacje!

Skip to content