Wczoraj (16.05.) odwiedziła nas kolejna grupa Przedszkolaków z Nowych Zdun. Tym razem gościliśmy w naszych bibliotecznych progach dzieci z grupy „Motylki”.

Zaczęliśmy od zwiedzania biblioteki – i jak to zwykle bywa – największe wrażenie zrobił kącik z książkami dla dzieci. Podobnie jak ich koledzy i koleżanki z „Sówek” nasi wczorajsi goście zapoznali się z naszą pracą i spróbowali swoich sił w roli bibliotekarzy – stawiali pieczątki, skanowali książki do wypożyczenia oraz uczyli się, jak ważne są zasady zachowania ciszy w bibliotece. Wspólnie udowodniliśmy jednak, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie powinniśmy być ciiiiiii, ale również przestrzeń do kreatywnego wyrażania siebie – na zajęciach plastycznych wykonaliśmy piękne, kolorowe zakładki do książek. Każda z nich była małym dziełem sztuki, idealnym do ozdobienia ulubionej książki! Następnie, w ramach teatrzyku kamishibai, młodzi widzowie zostali zaproszeni przez Panią Sylwię do świata „Kota w Butach”.

Na koniec swojej wizyty w Bibliotece „Motylki” wspięły się na scenę, by zaśpiewać dla nas piosenkę „Witajcie w naszej bajce”.”🎶 My odpowiadamy im podobnie: Witajcie w naszej bajce – magicznym świecie książek!

Przed Wami krótka fotorelacja z wczorajszej wizyty. Niech ten post będzie miłym akcentem kończącym zduńskie obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024.

Do zobaczenia w naszej Bibliotece!

Skip to content