Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania!

Zachęcamy do korzystania z dobrodziejstwa Regału Bookcrossingowego, który mieści się w holu naszego budynku! Na półki trafiło ostatnio wiele ciekawych książek przekazanych od naszych Czytelników! Znajdziecie tam m.in. książki autorstwa Katarzyny Michalak czy Gabrieli Gargaś. Na nowych właścicieli czekają takie książki jak: Władca Pierścieni, Igrzyska Śmierci, Arabski Syn, Magiczne Drzewo, Metro 2023, Wróć, jeśli pamiętasz czy Zamek z piasku, który runął.

Na czym polega bookcrossing? Zasady są proste: żeby wziąć ze sobą książkę z regału zostaw na nim swoją – już przeczytaną! Niech ktoś inny również ma szansę ją przeczytać i znów puścić w obieg! UWOLNIJ KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI!

  • Co daje nam bookcrossing? Pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu!
  • Jaka jest idea bookcrossingu? Opiera się ona na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią i zaskakują.
  • Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą i budowanie więzi między Czytelnikami. Czyż to nie piękne?
Skip to content