Dziś największe ekologiczne święto!  22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi! Z tej wspaniałej, zielonej okazji ogłaszamy Rodzinny Ekologiczny Konkurs Plastyczny ?EKOLUDEK?.

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi brzmi: ?Przywróć naszą Ziemię?. Dlatego też ? przedmiotem naszego konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej Ekoludka z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu. 

Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładniej oznacza ?zero odpadów?, ?zero marnowania?. Niech Wasze Ekoludki powstaną w myśl dwóch zasad tej idei ? wykorzystaj ponownie oraz recyklinguj. 

Do udziału w konkursie zapraszamy zespoły rodzinne z terenu gminy Zduny. Do zgarnięcia atrakcyjne nagrody rzeczowe! Swoje prace dostarczcie do siedziby BDK Zduny najpóźniej do 7 maja br

Wszystkie szczegóły ? kto, co, jak i kiedy – znajdziecie w Regulaminie Konkursu. Pobierzcie też Kartę Zgłoszenia, którą należy dołączyć do pracy. 

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku. 

Okaż kulturę i chroń naturę! 

Skip to content