Dziś największe ekologiczne święto!  22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi! Z tej wspaniałej, zielonej okazji ogłaszamy Rodzinny Ekologiczny Konkurs Plastyczny „EKOLUDEK”.

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi brzmi: „Przywróć naszą Ziemię”. Dlatego też – przedmiotem naszego konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej Ekoludka z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu. 

Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładniej oznacza „zero odpadów”, „zero marnowania”. Niech Wasze Ekoludki powstaną w myśl dwóch zasad tej idei – wykorzystaj ponownie oraz recyklinguj. 

Do udziału w konkursie zapraszamy zespoły rodzinne z terenu gminy Zduny. Do zgarnięcia atrakcyjne nagrody rzeczowe! Swoje prace dostarczcie do siedziby BDK Zduny najpóźniej do 7 maja br

Wszystkie szczegóły – kto, co, jak i kiedy – znajdziecie w Regulaminie Konkursu. Pobierzcie też Kartę Zgłoszenia, którą należy dołączyć do pracy. 

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku. 

Okaż kulturę i chroń naturę! 

Skip to content