Mili Czytelnicy, z przyjemnością rozpoczynamy dzisiejszy dzień ponieważ od 8 do 15 maja br. obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek! To dla nas zawsze szczególny czas, w którym celebrowana jest rola bibliotek jako wyjątkowych miejsc kultury, relaksu i edukacji.

Dziś Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – świętują wszyscy bibliotekarze i biblioteki. Lubimy dzielić się z Wami naszymi radościami dlatego również dziś rusza nasza mała biblioteczna akcja. Każdy Czytelnik, który w dniach 8-15 maja odwiedzi Bibliotekę i wypożyczy książki weźmie udział w losowaniu niespodzianki. Odbędzie się ono 16 maja.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

___________________________

ℹ️ Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

ℹ️ Autorką tegorocznego hasła „Biblioteka – miejsce na czasie” jest Katarzyna Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Opolu, członek ZG SBP. Biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych.

ℹ️ Autorem plakatu jest Łukasz Chmielewski. W uzasadnieniu wyboru przewodniczący Jury Andrzej Tomaszewski podkreślił, że: Będąca dominantą graficzną szklana książka nie zasłania świata. Przeciwnie, otwiera szeroką przestrzeń przed oczami czytelnika. Pionowy, biały napis z hasłem nie zakłóca ilustracji, a jednocześnie jest dobrze widoczny. Praca ma walory metafizyczne, wręcz poetyckie. Nowoczesna w formie i o subtelnej kolorystyce. Dobrze nadaje się do witryny biblioteki. Nie epatuje barwą, jak inne współczesne plakaty, a zarazem jest pociągająca.

Skip to content