Dziś (10.05.) Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami przybyli do BDK by wziąć udział w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską, cenioną autorką książek dla dzieci. Pisarce towarzyszyła również Malwina Kożurno – znakomita lektorka, osoba o niepowtarzalnym głosie, którą można usłyszeć m.in. w audiobookach z powieściami autorstwa R.Piątkowskiej oraz w Programie III Polskiego Radia.

Renata Piątkowska, znana z takich tytułów jak „Hebanowe serce”, „Mruk” czy “Jak to się zaczęło?”, przywitała młodych czytelników z entuzjazmem, który od razu udzielił się obecnym. Autorka podzieliła się z nami historiami stojącymi za powstaniem jej książek, inspiracjami, które napędzają jej twórczość oraz wyzwaniami, z jakimi musi się mierzyć podczas pisania. Pisarka podkreślała również, że dzięki czytaniu książek nasza wyobraźnia się rozwija – sami np. kreujemy wygląd bohaterów przez co mamy szansę stać się współautorami opowieści. Nie zabrakło również czasu na pytania od małych fanów literatury, na które Piątkowska odpowiadała z pasją i cierpliwością, zachęcając dzieci do śmiałego marzenia i podążania za swoimi pasjami.

Czytanie przez obie Panie fragmentów książek sprawiło, że literatura ożyła w wyobraźniach młodych słuchaczy, a zaangażowanie ich w rozwiązywanie zagadek z książki “Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza” było strzałem w dziesiątkę!

Na koniec uczestnicy mieli możliwość uzyskania autografów, co było idealnym zwieńczeniem spotkania. Każdy chętny otrzymał swoją osobistą dedykację! Nasza Biblioteka również!

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach XII Łódzkich Spotkań Autorów z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”, których inicjatorem jest Wydawnictwo Literatura.

Skip to content