Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Seniorów Gminy Zduny 7 czerwca do Domu Kultury w Zdunach licznie przybyli seniorzy, aby uczcić Święto Matki i Ojca oraz uczestniczyć w Zebraniu Sprawozdawczym za miniony okres rozliczeniowy czerwiec 2021 ? maj 2022.

Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych seniorów.

W pierwszej części spotkania były życzenia, wiersze, kwiatki, koncert Zespołu Wokalnego ?Wrzos?, debiut Michała gry na akordeonie, toast, lampka szampana, ciasto, kawa, herbata oraz pyszna grochówka. Zarząd Stowarzyszenia uhonorował słodyczami sędziwych rodziców, których dzieci są Członkami Stowarzyszenia.

?Piękny uśmiech, dobre serce;
wszystko umie zrobić sama.
Kocha mnie najbardziej w świecie.
To jest właśnie moja mama!
Zawsze chętnie mi pomagasz,
kiedy jesteś obok tato.
z tobą czuję się bezpiecznie.
kocham cię właśnie za to.
Dom to miejsce wyjątkowe.
może być na końcu świata!
Najważniejsza jest rodzina,
czyli mama ja i tata!?
Moja rodzina - B. Szelągowska 

W rolę dziecka, podczas recytacji wcieliła się Ela Witczak, naśladując w stu procentach wyglądem i zachowaniem Pippi L?ngstrump.

W drugiej części spotkania odbyło się zebranie, które poprowadziła Alicja Michalska o protokołowała Krystyna Muras. Obszerne sprawozdanie z działalności jak i współpracy zdała Prezes Stowarzyszenia Krystyna Guzek, jak również złożyła podziękowania za pomoc w realizacji planów całemu Zarządowi, Komisji Rewizyjnej, aktywnym członkom, łącznikom poszczególnych miejscowości, członkom Zespołu ?Wrzos? oraz Dyrekcji i Pracownikom Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny. Były laurki, drobne upominki, słodycze oraz ?Kalendarium? (II część) z okazji 18-lecia Zespołu Wokalnego ?Wrzos?. Było podziękowanie od Zarządu dla Prezes Krystyny Guzek.

Sprawozdanie finansowe złożył skarbnik Ryszard Łukawski. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej złożył przewodniczący Stanisław Sukiennik, gdzie po krótkiej dyskusji i odśpiewaniu ?Sto lat? Zarząd otrzymał absolutorium.

W dalszej części zebrania zostały przedstawione i przedyskutowane wnioski do dalszej pracy Zarządu oraz zbierane składki członkowskie.

Podczas spotkania była miła i serdeczna atmosfera!

(tekst: Krystyna Guzek)

My natomiast, ze swojej strony dziękujemy wszystkim Seniorom za zaangażowanie oraz twórczą pracę w Stowarzyszeniu i na rzecz naszej Gminy, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z treścią książki autorstwa Pani Krystyny Guzek pt. ?Działalność Zespołu Wokalnego Wrzos 2011 ? 2021 (część druga)? możecie zapoznać się Państwo również w naszej Bibliotece! Kalendarium wydane zostało z okazji 18-lecia Zespołu Wokalnego „Wrzos”. Poświęcone jest Członkom „Wrzosu”, który to przyczynił się do rozwoju życia kulturalnego swojej małej ojczyzny i okolic w okresie od 2011 do 2021. Część pierwszą Kalendarium (Działalność w latach 2004 – 2010) również znajdziecie na półkach naszej Biblioteki! Zachęcamy do lektury!

Skip to content