Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka dołączyła do systemu wypożyczeń międzybibliotecznych ACADEMICA!

To darmowa wypożyczalnia, która umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To dostęp do 3 386 983 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego, w tym ponad 2000 tytułów czasopism! Użytkownicy mają dostęp m.in. do objętych prawami autorskimi monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism naukowych.

Każdego dnia baza się powiększa!

Dostępne są dwa rodzaje publikacji:

  • nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane (oznaczone zieloną kropką) – dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez rezerwacji i logowania,
  • chronione prawem autorskim – dostępne na specjalnym terminalu w naszej Bibliotece.

Krótka instrukcja:

Korzystanie z bazy możesz rozpocząć od przeglądania jej zasobów na stronie www.academica.edu.pl. Dzięki temu sprawdzisz czy poszukiwane przez Ciebie tytuły są tam prezentowane. Na tym etapie nie musisz zakładać konta, ani się logować! Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń, z dowolnego urządzenia i miejsca.

Publikacje bez zielonej kropki, chronione prawem autorskim, dostępne są wyłącznie na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Każdy Czytelnik naszej biblioteki może skorzystać z tych zasobów na terminalu znajdującym się w siedzibie BDK – po uprzedniej rejestracji przez bibliotekarza na podstawie posiadanej karty bibliotecznej.

Chcesz założyć swoje konto? >> Zadzwoń do nas! 46 838 76 08 <<

Ze względu na ograniczenia prawno-autorskie system Academica umożliwia dostęp do publikacji chronionych wyłącznie jednemu użytkownikowi na terenie Polski w tym samym czasie. Z tego samego względu publikacje chronione prawem autorskim nie mogą być kopiowane, pobierane ani drukowane.

>> Korzystanie z publikacji możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlenia jej treści na ekranie terminala.

>> Istnieje jednak możliwość robienia notatek do tekstu lub sporządzanie cytatów do objętości 3600 znaków. Notatki te zapisywane są na koncie czytelnika i dostępne z każdego komputera po zalogowaniu.

Zarezerwuj terminal i zaplanuj termin swojej pracy w bibliotece!

Szczegółowe informacje:

Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny

tel. 46 838 76 08

BDK@BDKZDUNY.PL

Zapraszamy do korzystania z szerokiej oferty systemu Academica w naszej Bibliotece!

Skip to content