Tato, ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Masz supermoc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Ważnym źródłem postaw, zachowań i nawyków. Także, a może przede wszystkim, czytelniczych. Czytaj więc z dzieckiem! Głośne czytanie ma moc budowania relacji. Czytać na głos dziecku można nawet, kiedy jest w brzuchu matki. To świetny sposób na oswojenie go z głosem opiekuna. Każdy rodzic czy opiekun regularnie czytający to szczęście i fundament przyszłości dziecka!

Siedząc, leżąc, stojąc. Czytaj! Samemu sobie, a przede wszystkim dziecku. Na każdym etapie jego rozwoju. Czy wiecie, że dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku trzech lat rozumieją dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy? Czytanie wpływa na rozwój, stymuluje życiowe sukcesy. Pozwala zrozumieć siebie i innych, a także zdystansować się wobec trudów dorastania.

#TataTeżCzyta. Dziś w Polsce chłopcy i panowie czytają dużo mniej niż dziewczynki i kobiety. Na pewno jedną z przyczyn jest brak męskiego czytającego wzorca – warto to zmieniać. Dlatego – Tatusiowie, Wujkowie, Dziadkowie, Starsi Bracia, Opiekunowie – CZYTAJCIE!

Drodzy Ojcowie, w dniu Waszego święta, życzymy Wam abyście odkryli supermoc książek i swoją własną!

______________

Inicjator akcji, materiały: Fundacja Powszechnego Czytania

Skip to content