Dziś, 9.05., odbyły się pierwsze zajęcia biblioteczne zorganizowane z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.. Naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci z klas 0 Szkoła Podstawowa w Nowych Zdunach.

Nie trudno się domyślić, że Pani Sylwia była dziś w swoim bibliotecznym żywiole! Na początek opowiedziała naszym miłym gościom o tym czym właściwie jest Tydzień Bibliotek i dlaczego jest to dla nas taki ważny czas w roku. Motywem przewodnim spotkania były oczywiście książki. Z ciekawością wysłuchaliśmy opowieści dzieci o ich ulubionych książeczkach i okazało się oczywiście, że przedstawienie zalet płynących z ich czytania było tylko czystą formalnością. Pani Sylwia przedstawiła zerówkowiczom Kodeks Czytelnika, czyli zasady dbania o książki. Teraz jest już dla wszystkich jasne, że książki np. nie lubią pozaginanych rogów ale za to bardzo kochają zakładki. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja o tym, jak powstają książki. A jak pisano kiedyś? Też już wiadomo! Dzieci zobaczyły naszą starodawną biblioteczną maszynę do pisania oraz? miały okazje pisać gęsim piórem maczanym w atramencie!

W naszej Bibliotece nie brakuje ciekawych książeczek dla dzieci. Dbamy o to, żeby w księgozbiorze znalazły się zarówno proste wierszyki, bajeczki, książki o emocjach, książki sensoryczne, z dźwiękami, z obrazkami i wszystkimi innymi bajerami, które pobudzają wyobraźnię. Znajdziecie u nas książki do nauki, do zabawy i do oglądania. A wszystko to jest możliwe, dzięki nietypowym pomysłom pisarzy na ich wydawanie! Dziś pokazaliśmy dzieciom nasz ciekawy i nietypowy księgozbiór w którym, mamy nadzieję, każdy znajdzie coś dla siebie. Kto wie, może wśród naszych gości było kilkoro przyszłych pisarzy, którzy również stworzą nietypowe książki. Na półkach Biblioteki w Zdunach zawsze znajdzie się dla nich miejsce! Na początek literackiej przygody dzieci otrzymały od nas do pokolorowania swoją własną książeczkę.

Pod koniec spotkania odwiedził wszystkich Miś Czytuś, który zawsze ma ze sobą coś dobrego – dziś dzielił się ze wszystkimi cukierkami.

Odwiedzajcie nas częściej! W końcu to Moja, Twoja, Nasza ? BIBLIOTEKA!

Skip to content