Za nami świetny, ekoedukacyjny musical „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”.

Wczoraj (22.08.) wspólnie z widzami, dzięki aktorom z Teatru Katarynka, przenieśliśmy się do krainy, w której wydarzyła się… ekologiczna katastrofa! Zasady wprowadzone przez Prezydenta Smołasa (na życzenie mieszkańców!) doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Na szczęście dzięki Babuszce Mądruszce, Frani Recykling, Kroplewnie oraz naszej niezastąpionej, zduńskiej Publiczności – wspólnymi siłami doprowadziliśmy miasto do porządku i równowagi ekologicznej.

Podczas spektaklu w fabułę wplecione zostały cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwi naukowcy i przeprowadzić kilka eksperymentów z wykorzystaniem wody.

W przedstawieniu użyte zostały efekty specjalne takie jak iskrowniki, wytwornice baniek, dymnice czy efekty świetlne. Spektakl zakończyła szalona, taneczna zabawa w rytmie eko! Ale… to nie był jeszcze koniec naszego spotkania! Po spektaklu Aktorzy przeprowadzili również Animacje dla dzieci! To było bardzo intensywne, ale super ciekawe popołudnie! Spójrzcie tylko na te zdjęcia, które (cytując klasyka) wyrażają więcej niż tysiąc słów!

Spektakl odbył się w ramach Tygodnia dla Rodziny w Gminie Zduny. Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Skip to content