Seniorzy często posiadają niezwykłe talenty manualne i niezwykle cenne umiejętności. Dziś (26.08.) przekonaliśmy się o tym w naszym DK podczas Rodzinnych Warsztatów Rękodzieła, które poprowadziły Członkinie Stowarzyszenia Seniorów Gminy Zduny. Pani Ela, Pani Halinka i Pani Krysia to Seniorki, które bardzo chętnie przekazywały swoją wiedzę i umiejętności młodszym pokoleniom.

Powiedzieć, że Uczestnicy zajęć mieli dziś ręce pełne roboty, to jak nic nie powiedzieć. Tematyka zajęć była bardzo urozmaicona – od wyklejania laurek po robienie kwiatków z bibuły. Dzieci oraz Rodzice bardzo uważnie słuchali instrukcji Seniorek, które pomagały na każdym etapie twórczego procesu.

Dzięki temu, że warsztaty przeznaczone były dla całej rodziny, dzieci miały okazję uczyć się od starszych, a seniorzy czerpać radość z obcowania z młodszymi i zobaczenia, jak rozwijają się następne artystyczne talenty. Współpraca międzypokoleniowa, która miała dziś miejsce, to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość nawiązywania nowych relacji.

Bez wątpienia to wakacyjne spotkanie było oczywiście idealnym sposobem na rozwijanie swoich umiejętności i zdolności manualnych, ale także świetną okazją do spędzenia miło czasu w towarzystwie najbliższych.

________________________________

Rodzinne Warsztaty Rękodzieła odbyły się w ramach Tygodnia dla Rodziny w Gminie Zduny. Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Skip to content