W dniu wczorajszym (23.08) odbyła się wakacyjna, rodzinna wycieczka do ZOO w Łodzi.

Ogromny teren Ogrodu zapewnił nam wiele wrażeń! Znajdują się tam liczne gatunki zwierząt z całego świata, a ich różnorodność pozwala na poznanie fascynującego świata przyrody, zachwycając przy tym zarówno dzieci, jak i dorosłych!

Podczas spaceru po ZOO podziwialiśmy takie zwierzęta jak słonie, lwy, tygrysy, żyrafy, kangury, zebry, małpy czy pingwiny. Niektóre z nich były baaardzo aktywne, biegały po wybiegach, a inne… leniuchowały sobie w cieniu. Po zwiedzeniu ZOO udaliśmy się do budynku, w którym mieści się Orientarium. Było to dla nas całkowicie nowe doświadczenie! Jest to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej, w którym mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich!

Od Przewodników, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, dowiedzieliśmy się wielu interesujących ciekawostek o zwierzętach i ich środowisku naturalnym.

Polecamy każdemu, kto szuka ciekawego i edukacyjnego sposobu na spędzenie czasu z rodziną.

____________________________________

Wyjazd odbył się w ramach Tygodnia dla Rodziny w Gminie Zduny. Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Skip to content