Spędzanie czasu z rodziną to jeden z najważniejszych aspektów naszego życia. W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest bardzo szybkie, trudno znaleźć moment na wspólne aktywności. Na szczęście są wakacje, kiedy chociaż część z nas ma trochę więcej czasu na wspólne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Warto to wykorzystać!
Nasze propozycje na ostatnie, wolne od nauki dni zawarliśmy w projekcie „Tydzień dla Rodziny w Gminie Zduny”. Są to zajęcia, które pozwolą w ciekawy sposób spędzić czas z najbliższymi!

Tydzień dla Rodziny odbędzie się w dniach 21-27 sierpnia w ramach naszego wakacyjnego programu. Oto nasze propozycje:
21 sierpnia – SENSOPLASTYKA.
To forma zabawy, która zachęca do eksplorowania zmysłów poprzez różnorodne materiały i tekstury. To doskonała aktywność dla najmłodszych, której celem jest rozwijanie zmysłów oraz kreatywności dziecka . Warsztaty rodzinne w sensoplastyce to doskonała okazja, aby spędzić czas z dzieckiem i połączyć zabawę z nauką.

22 sierpnia – SPEKTAKL TEATRALNY.
W naszym Domu Kultury odbędzie się niesamowite przedstawienie teatralne pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”, w trakcie którego… użyte zostaną efekty specjalne w postaci iskrowników, wytwornic baniek, dymnicy, konfetti oraz efektów świetlnych i laserów! Będzie to muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale również bardzo rozległa dziedzina nauki.

23 sierpnia – RODZINNA WYCIECZKA DO ZOO W ŁODZI.
To jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jest domem dla ponad 2000 zwierząt z całego świata. Można tu zobaczyć m.in. słonie, tygrysy, lwy, żyrafy, a także rzadkie gatunki zwierząt takie jak gepardy czy orangutany. Zwiedzimy również Orientarium – jedyną taką atrakcję w Polsce, gdzie można zobaczyć na żywo egzotyczne ryby, płazy i krokodyle. Wszystko to w misternie zaprojektowanych akwariach i terrariach, które przypominają naturalne środowiska tych zwierząt.

24 sierpnia – RODZINNE WARSZTATY KULINARNE.
To doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Wspólne gotowanie i jedzenie posiłków może przynieść wiele radości i tylko pozytywnych emocji. To ciekawa i wartościowa inicjatywa dla każdej rodziny, o czym przekonaliśmy się już nie raz podczas poprzednich edycji naszych wakacyjnych lub feryjnych programów.

25 sierpnia – RODZINNE WARSZTATY MUZYCZNE.
Wspólne muzykowanie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na budowanie relacji i zacieśnianie więzi rodzinnych. Warsztaty muzyczne to doskonała okazja, by odkryć nowe talenty, poznać tajniki muzyki czy po prostu spędzić czasu w miłej atmosferze i wspaniałej, muzycznej scenerii.

26 sierpnia – RODZINNE WARSZTATY RĘKODZIEŁA.
To sposób na rozwijanie swojej kreatywności oraz spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Podczas zajęć możemy nauczyć się nowych technik, poznać różne materiały i narzędzia dzięki którym stworzymy coś unikalnego. Pamiętajcie, podczas warsztatów skupcie się na procesie tworzenia, a nie na końcowym efekcie. Dzięki temu można się odprężyć i zrelaksować, a w efekcie stworzyć coś pięknego.

27 sierpnia – DZIEŃ RODZINNEGO SZALEŃSTWA, czyli pożegnanie wakacji w gminie Zduny.
Wspólne spędzanie czasu na karuzeli i dmuchanych zjeżdżalniach jest kolejną, świetną okazją do budowania relacji z rodziną. Dla dzieci to szansa, by spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i rozwijając swoje zdolności fizyczne. Dla dorosłych to przede wszystkim chwila wypoczynku i relaksu, spotkania z przyjaciółmi oraz zjedzenie czegoś pysznego! Jeśli natomiast jesteście miłośnikami gry w szachy czy w warcaby to również znajdziecie w tym dniu coś dla siebie i to w wersji XXL. Wiecie na pewno, jak wiele korzyści może przynieść regularne ćwiczenie tych gier. Rozwijają one umiejętności analityczne, poprawiają koncentrację i pamięć, a także kształtują umiejętność podejmowania szybkich decyzji.
Co ważne – korzystanie z atrakcji, tj. z karuzeli, dmuchanych zjeżdżalni czy giga gier będzie bezpłatne.

To wszystko brzmi jak przepis na udane zakończenie wakacji! Z pewnością wielu z Was zastanawia się, jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni letniego wypoczynku – nasze propozycje mogą okazać się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę!

Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego

Skip to content