Nowy tydzień rozpoczęliśmy w giga stylu! W poniedziałek (24.07.) w naszym Domu Kultury spotkali się miłośnicy gry w szachy oraz w warcaby. Przybyli zarówno doświadczeni gracze jak również osoby, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę w rozgrywkach szachowo-warcabowych. Graliśmy w szachy/warcaby o rozmiarach klasycznych oraz w te o rozmiarach… „nieco większych”. Nad wszystkim czuwał najlepszy szachista w okolicy – Pan Zdzisław Czyżak, instruktor UKS GOK Zduny.

Współcześni naukowcy bardzo intensywnie przeanalizowali korzyści płynące z takiej formy spędzania czasu. Według ich wniosków szachy poprawiają zdolności intelektualne, zwiększają IQ, poprawiają umiejętności arytmetyczne, wyostrzają zdolności językowe, kształcą umiejętność krytycznego myślenia, wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej czy mają walory terapeutyczne.

Według naszych wniosków, jak się okazuje – patrz pierwsze zdjęcie – szachy czy warcaby sprawdzają się również bardzo dobrze na budowie. 👷 Zbudowanie z nich chociażby wieży nie stanowi już dla Uczestników naszych zajęć żadnego problemu.💪👷‍♂️

W Giga Szachy oraz w Giga Warcaby zagramy jeszcze 4 oraz 11 sierpnia o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia: Magdalena Wiercioch oraz BDK Zduny.

Skip to content