Na zakończenie naszych obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek bardzo miła wizyta! Dziś, by zobaczyć świat w jednym miejscu… naszą Bibliotekę odwiedziły Przedszkolaki z Nowych Zdun.

Uwielbiamy takie wizyty, dlatego Pani Sylwia bardzo chętnie wprowadziła dzieci w biblioteczny świat! Zaczęliśmy od podstaw – uczestnicy wyprawy poznali takie pojęcia jak: biblioteka, czytelnik czy bibliotekarz. Pani Sylwia opowiadała o swojej pracy, wyjaśniła kto może zostać czytelnikiem, pokazała jak wypożycza się książki i jak wygląda karta biblioteczna. To teoria – a w praktyce – przedszkolaki mogły same spróbować wypożyczyć książki skanując kody pod czytnikiem.

Następnie przenieśliśmy się w część biblioteki, która dla małych czytelników jest chyba najfajniejsza – czyli wypożyczalnia dla dzieci, gdzie pełno jest niezwykłych książek – sensorycznych, aktywizujących czy dźwiękowych! Nasi Goście wysłuchali też z uwagą kilku opowieści przeczytanych przez Panią Sylwię, słuchały jej z uwagą i zadawały masę pytań!

Na koniec spotkania ze swojej bibliotecznej kryjówki wyłonił się Miś Czytuś, który wręczył dzieciom, na pamiątkę wizyty w Bibliotece, kolorowe zakładki do książek!

Odwiedzajcie nas częściej! Cześć! Do zobaczenia!

Skip to content