Trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, a to oznacza, że przed nami XII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Niesamowite historie”. Na mapie spotkań nie mogło zabraknąć również Zdun. Już jutro, 10 maja, naszą Bibliotekę odwiedzi Renata Piątkowska – ceniona i uwielbiana autorka książek dla dzieci i młodzieży. Spotka się ona z uczniami klas II i III SP.

Renata Piątkowska była wielokrotnie nagradzana, m.in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrodą Literacką im. Astrid Lindgren, nagrodą w konkursie Przecinek i Kropka. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, została także odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Ludziom Czyniącym Dobro. Kawaler Orderu Uśmiechu. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.

Cały cykl spotkań Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami zakończy Wielki Finał, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 maja w Łowiczu. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka im A K Cebrowskiego w Łowiczu.

____________

ℹ️ Do stworzenia grafiki promującej spotkanie autorskie w Zdunach wykorzystaliśmy plakat promujący akcję „Z książką na walizkach” udostępniony przez Wydawnictwo Literatura.

Skip to content