Dziś, wraz z aktorami z Grupy T, odwiedziliśmy Uczniów SP w Nowych Zdunach oraz w Bąkowie Górnym. Był to dla nas dzień pełen wrażeń! Za nami dwa kolorowe i edukacyjne spektakle!

Uczniowie SP w Nowych Zdunach obejrzeli przedstawienie pt. ?Włącz emocje? – była to historia, która wywołała wiele z nich. Główne postaci przedstawienia Smutek i Radość zabrały publiczność do Emocjonalnego Centrum Dowodzenia, skąd obserwowali co się stanie jeśli zabraknie któregoś z nich. I właśnie w tym momencie… zaginęła Złość! Bohaterowie wspólnie z dziećmi wyruszyli na poszukiwania pełne przygód i mnóstwa zabawy!

Natomiast – Uczniowie SP w Bąkowie Górnym obejrzeli spektakl pt. „Strach ma wielkie oczy”. Była to fascynująca przygoda rozgrywająca się w owadzim świecie. Piegowata razem ze swoim przyjacielem Żądełkiem byli prześladowani przez Karalucha Ochydka. Sytuacja – z pozoru niewinna – zaczęła wymykać się jednak spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód…

Scenariusze do obydwu spektakli powstały przy merytorycznym wsparciu psychologów dziecięcych oraz pedagogów szkolnych. Poruszały bardzo ważne – choć trudne tematy. Aktorzy pokazali dzieciom, że nie ma złych i dobrych emocji – są tylko przyjemne lub nie, ale ważne jest to, aby przeżywać wszystkie, które do nas przychodzą! Publiczność poznała również sposoby radzenia sobie w skomplikowanych sytuacjach. Bohaterowie opowiadanych historii pokazali, że kluczem do rozwiązania problemów jest często rozmowa z rodzicami czy nauczycielami oraz zwrócenie się do nich o pomoc. W tych trudnych tematach nie zabrakło jednak wesołych piosenek i barwnej scenografii! Za nami spektakle kolorowe i zabawne, dające jednocześnie dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych!

Doszły nas słuchy, że Wam się podobało! Dziękujemy za gościnę!

Skip to content