Szanowni Państwo,

Odwiedzający w ostatnich dniach naszą Bibliotekę na pewno zauważyli, że “coś się dzieje i coś powstaje”, a dziś, już oficjalnie, z przyjemnością zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wyjątkową wystawę obrazów, na której prezentowane są prace utalentowanej mieszkanki Łowicza – Pani Bogumiły Jagody!

Ekspozycja nosi tytuł “Z wyobraźni i nie tylko” i dostępna będzie dla zwiedzających przez cały miesiąc. Gwarantujemy, że każdy z obrazów jest niepowtarzalny i wart uwagi!

Pani Bogumiła Jagoda o sobie i swoich pracach pisze: W moich obrazach odzwierciedlają się słowa z Małego Księcia Antoine’a de Saint- Exupéry: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Szczególnie w obrazach o tematyce fantastycznej. W dzisiejszych czasach przytłacza nas codzienność. W tempie życia nie dostrzegany piękna, które nas otacza. Ja je dostrzegam i próbuje pokazać w mojej twórczości.

Jestem Łowiczanką, mam 46 lat. Maluję od trzech lat, jestem samoukiem. Wiele moich obrazów wysłałam z zagranicę i na terenie naszego kraju. To już 4 moja wystawa.

Maluję akrylem na płótnie. Często inspirują mnie sny – wtedy maluję nawet w nocy. Tematyka moich obrazów jest różnorodna. Każdy coś dla siebie znajdzie. Drugą moją pasją jest fotografia. Lubię fotografować małe stworzenia: ślimaki, motylki czy nawet pająki. Wysyłane na grupy o tematyce fotograficznej są pozytywnie oceniane.”

Na zdjęciach prezentujemy tylko przedsmak wystawy. W imieniu Artystki oraz naszym serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Biblioteki i podziwiania piękna sztuki!

Skip to content