12 maja odbyło się spotkanie Uczniów klas II i III SP w Nowych Zdunach z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Zuzanną Orlińską!

Pisarka rozmawiała z dziećmi o swoich książkach i ich bohaterach, m.in. o książce „Detektywi z klasztornego wzgórza”, która pełna jest zagadek godnych rozwiązania przez samego Sherlocka Holmesa. Hasło tegorocznej edycji akcji „Z książką na walizkach” brzmi „Historie małe i duże” i tak jak wczoraj przypuszczaliśmy – takich opowieści dziś nie zabrakło. Dzieci chętnie włączyły się do rozmowy i zadawały pytania dotyczące przede wszystkim twórczości pisarki.

Nie zabrakło również miłego gestu ze strony uczniów, którzy wręczyli p. Zuzannie w podziękowaniu za ciekawie spędzony czas, przygotowaną przez siebie laurkę. Wizyta autorki w szkole w Nowych Zdunach zakończyła się kolejką po autografy! Każdy chętny otrzymał swoją osobistą dedykację! Nasza Biblioteka również!

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach akcji „Z książką na walizkach” – X jubileuszowych łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, których inicjatorem jest Wydawnictwo Literatura.

Skip to content