Jarmarki stają się wyjątkowymi miejscami, gdzie można poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i spędzić czas w gronie najbliższych. To miejsca, których nie można przegapić w okresie przedświątecznym, dlatego dziękujemy Wam pięknie, za to, że wczoraj (10.12.) wybraliście ten nasz – Zduński Jarmark Świąteczny!

Tego dnia, o odpowiednią, świąteczną atmosferę zadbały występujące na scenie Zespoły działające przy BDK: Zespół Wokalny Wrzos, Grupa Wokalna Folkowianki, DZPiT Zduny oraz Studio Piosenki BDK. Zgromadzeni na placu mogli wysłuchać również świątecznego koncertu w wykonaniu Kapeli Szymona Mońki.

Jedną z największych atrakcji była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja. Ponad 600 upominków trafiło wczoraj do dzieci z terenu naszej gminy! Wzorem roku ubiegłego, podczas gdy dzielne pomocniczki Świętego rozdawały najmłodszym prezenty, Mikołaj objął funkcję świątecznego modela i dumnie pozował ze wszystkimi do zdjęć! Warto zauważyć, że nie tylko najmłodsi cieszyli się z jego wizyty, ale także dorośli, którzy równie chętnie robili sobie ze Świętym Mikołajem pamiątkowe zdjęcia.

Na przybyłych czekało również wiele stoisk z rękodziełem i własnymi wyrobami, na których można było zakupić piękne ozdoby choinkowe, stroiki, biżuterię, wyroby z wikliny ser czy miód z własnej pasieki. Była to idealna okazja by wesprzeć lokalnych twórców i cieszyć się unikalnymi produktami! Co warto podkreślić – wśród wystawców nie zabrakło również przedstawicieli Stowarzyszenia Seniorów Gminy Zduny, którzy… o tym napiszemy innym razem…

Wielu nie mogło się oprzeć (czemu się absolutnie nie dziwimy) także lokalnym potrawom, które były dostępne na stoiskach Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Zdunach, KGW Retro-Xężanek czy Koła Łowieckiego nr 4 “Księżak” w Zdunach.

To jednak nie koniec atrakcji. Podczas Jarmarku odbyły się również warsztaty artystyczne, na których można było stworzyć własne ozdoby świąteczne oraz warsztaty kulinarne, podczas których powstały najpiękniejsze pierniki w regionie!

Tego dnia nastąpiło również oficjalne otwarcie nowego centrum Zdun oraz Targowiska. Podsumowano również dwa projekty: Gmina Zduny – ludowe serce Polski oraz Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Zdunach – kobiety zaradne i gospodarne. Od teraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zduny oraz Gminna Rada KGW w Zdunach są prawdziwą wizytówką życia kulturalnego naszej gminy!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i sponsorom za wsparcie w naszym przedsięwzięciu związanym z mikołajkowymi paczkami! Wasza hojność i zaangażowanie w to wydarzenie było naprawdę niesamowite! Dzięki Waszej pomocy udało nam się zrealizować nasz cel – sprawienie uśmiechu na twarzach dzieci!

To jest właśnie ta magia! Niech trwa jak najdłużej!

Skip to content